Nočné osvetlenie sa rozšírilo o ďalší objekt – Stredný kostol

Do nočného obrazu Kalvárie pribudne na Veľký piatok ďalší objekt – Sväté schody. Zavŕši sa tým postupná iluminácia objektov Kalvárie, ktorú Kalvársky fond postupne realizoval s podporou SSE, a.s. od roku 2014.

Celkovo tak bude nasvietených 11 objektov, Horný kostol, ECCE HOMO, 8 kaplniek a Sväté schody. Schody majú 34 stupňov a sú pripomienkou schodov, po ktorých Ježiš Kristus stúpal pri svojej krížovej ceste.

Kalvárske obrady Veľkej noci sú aj tento rok zrušené z dôvodu pandémie, v rámci možností bude otvorený Dolný kostol na individuálnu návštevu a modlitbu. Taktiež sú možné individuálne krížové cesty, nakoľko sa konajú v exteriéri.

Propagácia formou nočného nasvietenia sa tiež podpísala na stúpajúcej návštevnosti. Ak v roku 2011 navštívilo Kalváriu 26.000 návštevníkov, v roku 2020 to bolo aj napriek obmedzeniam vyše 90.000. Kalvária sa tak zaradila medzi najviac navštevované pamiatky na Slovensku.

Za 12 rokov obnovy Kalvárie sa obnovila už väčšina z 23 objektov na Kalvárii. Sú zreštaurované fresky, 17 kaplniek, tri kostoly. V súčasnosti prebieha ešte reštaurovanie interiérov Stredného kostolaBožieho hrobu. Z dôvodu vysokej návštevnosti sa venuje veľká pozornosť opravám chodníkov, oporných múrov a zábradlí.