Informácie, ako sa dostať na Kalváriu v Banskej Štiavnici:

Milí pútnici a návštevníci, v súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia ulice Pod Kalváriou. Prosíme vás o trpezlivosť a pochopenie. Využite parkovanie mimo tejto ulice – napr. na odstavnej ploche pri obchvate v blízkosti odbočky na ulicu Pod Kalváriou (pri budove bývalých potravín).

Na ulicu Pod Kalváriou je možné odbočiť priamo z obchvatu, ktorý prechádza mestom Banská Štiavnica. Parkovisko sa nachádza pri Informačnom centre (adresa: Pod Kalváriou 1). Ak je plne obsadené, dá sa využiť parkovisko pri bývalých potravinách nad policajnou stanicou na ulici Lesnícka 13 (cca 100 m od odbočky na ulicu Pod Kalváriou). Autobusy majú zákaz vjazdu na ulicu Pod Kalváriou (nedá sa tam otočiť, príjazdová cesta je úzka). Zastaviť musia hneď na začiatku odbočky pri garážach. Krátkodobo sa dá autobus zaparkovať pred kruhovým objazdom pri Bille (2,5 km) alebo pri Železničnej stanici (3,5 km).

Budova Informačného centra (GPS súradnice: 48.4618, 18.9078):

Otváracie hodiny Infocentra:
Sobota, nedeľa: 9:00 – 16:00
Pondelok-piatok: zatvorené

V prípade zlého počasia si prevádzkovateľ vyhradzuje právo zmeniť čas návštevných hodín.

V čase otváracích hodín je možné navštíviť expozíciu o Kalvárii, ktorá sa tu nachádza. Okrem toho si tu môžete zakúpiť aj suveníry, náboženskú a turistickú literatúru a vyzdvihnúť parkovaciu kartu. V prípade záujmu si môžete tiež objednať sprievodcovské služby (vopred).

V zadnej časti budovy Infocentra je situovaná reštaurácia so záhradou a detským ihriskom, ktoré je tiež možné využiť.

Areál Kalvárie je voľne prístupný celoročne. V prípade dobrého počasia býva otvorený aj interiér Dolného kostola, v ktorom sa tiež nachádza expozícia. Vstup je voľný. Kaplnky sú štandardne zatvorené, je možné do nich len nazerať cez mrežové brány. Stredný kostol je uzavretý kvôli pokračujúcim reštaurátorským prácam. Interiér Horného kostola je uzavretý, prehliadať sa dá cez mrežovú bránu.