Informácie, ako sa dostať na Kalváriu v Banskej Štiavnici:

Na ulicu Pod Kalváriou je možné odbočiť priamo z obchvatu, ktorý prechádza mestom Banská Štiavnica. Parkovisko sa nachádza pri Informačnom centre (adresa: Pod Kalváriou 1). Ak je plne obsadené, dá sa využiť parkovisko pri bývalých potravinách nad policajnou stanicou na ulici Lesnícka 13 (cca 100 m od odbočky na ulicu Pod Kalváriou). Autobusy majú zákaz vjazdu na ulicu Pod Kalváriou (nedá sa tam otočiť, príjazdová cesta je úzka). Zastaviť môžu hneď na začiatku odbočky pri garážach.

Budova Informačného centra (GPS súradnice: 48.4618, 18.9078):

Otváracie hodiny Infocentra: V súčasnosti kvôli pandémii je zatvorené.

V čase otváracích hodín je možné navštíviť expozíciu o Kalvárii, ktorá sa tu nachádza. Okrem toho si tu môžete zakúpiť aj suveníry, náboženskú a turistickú literatúru a vyzdvihnúť parkovaciu kartu. V prípade záujmu si môžete tiež objednať sprievodcovské služby (vopred).

V zadnej časti budovy Infocentra je situovaná reštaurácia so záhradou a detským ihriskom, ktoré je tiež možné využiť. V súčasnosti je tento areál kvôli pandémii uzavretý.

Areál Kalvárie je voľne prístupný celoročne. V prípade dobrého počasia býva otvorený aj interiér Dolného kostola, v ktorom sa tiež nachádza expozícia. Vstup je voľný. Upozornenie: kvôli pandémii je v súčasnosti Dolný kostol zavretý pre verejnosť. Kaplnky sú štandardne zatvorené, je možné do nich len nazerať cez mrežové brány. Stredný kostol je uzavretý kvôli pokračujúcim reštaurátorským prácam. Horný kostol je taktiež v súčasnosti kvôli pandémii uzavretý, nahliadnuť do interiéru sa dá cez mrežovú bránu.