Informácie, ako sa dostať na Kalváriu v Banskej Štiavnici:

Na ulicu Pod Kalváriou je možné odbočiť priamo z obchvatu, ktorý prechádza mestom Banská Štiavnica. Parkovisko sa nachádza pri Informačnom centre (adresa: Pod Kalváriou 1). Ak je plne obsadené, dá sa využiť parkovisko pri bývalých potravinách nad policajnou stanicou na ulici Lesnícka 13 (cca 100 m od odbočky na ulicu Pod Kalváriou). Autobusy majú zákaz vjazdu na ulicu Pod Kalváriou (nedá sa tam otočiť, príjazdová cesta je úzka). Zastaviť môžu hneď na začiatku odbočky pri garážach.

Budova Informačného centra (GPS súradnice: 48.4618, 18.9078):

Otváracie hodiny Infocentra:
Pondelok-piatok: 9:00 – 16:00
Sobota, nedeľa: 9:00 – 17: 00

V prípade zlého počasia si prevádzkovateľ vyhradzuje právo zmeniť čas návštevných hodín.

V čase otváracích hodín je možné navštíviť expozíciu o Kalvárii, ktorá sa tu nachádza. Okrem toho si tu môžete zakúpiť aj suveníry, náboženskú a turistickú literatúru a vyzdvihnúť parkovaciu kartu. V prípade záujmu si môžete tiež objednať sprievodcovské služby (vopred).

V zadnej časti budovy Infocentra je situovaná reštaurácia so záhradou a detským ihriskom, ktoré je tiež možné využiť.

Areál Kalvárie je voľne prístupný celoročne. V prípade dobrého počasia býva otvorený aj interiér Dolného kostola, v ktorom sa tiež nachádza expozícia. Vstup je voľný. Kaplnky sú štandardne zatvorené, je možné do nich len nazerať cez mrežové brány. Stredný kostol je uzavretý kvôli pokračujúcim reštaurátorským prácam. Interiér Horného kostola je uzavretý, prehliadať sa dá cez mrežovú bránu.