Od júla 2009 sme začali prevádzkovať expozíciu o histórii a súčasnosti Kalvárie, ktorou sa snažíme prostredníctvom niekoľkých výstavných panelov a krátkeho výkladu návštevníkov informovať o histórii a súčasnosti Kalvárie. Expozícia si niekoľko rokov hľadala svoje stále sídlo. Po počiatočnom umiestnení v Dolnom kostole sa kvôli jeho rekonštrukcii presťahovala do Horného a Stredného kostola. Svoju dnešnú podobu získala v máji 2013 po komplexnej rekonštrukcii Dolného kostola, kde je jej stále sídlo.

Na tejto malej výstave sa dozviete okrem histórie Kalvárie aj informácie o prácach, ktorými sa snažíme uviesť Kalváriu znovu do života. Nadväzuje tak čiastočne na expozíciu v Informačnom centre.

Okrem prehliadky výstavy môžete tiež nákupom drobného suveníru alebo darom podporiť rekonštrukciu Kalvárie. Tiež je možné si tu vyzdvihnúť kľúče od veže Horného kostola, ktorá slúži ako múzeum a vyhliadkový bod.

K expozícii sa dostanete cez hlavný vstup Dolného kostola. Infopanely, TV produkcia a predaj suvenírov je vo vedľajšej miestnosti v priestoroch sakristie. Vstup na expozíciu je zdarma!

Otváracie hodiny Dolného kostola sú orientačné a platné v prípade priaznivého počasia:

Apríl, máj, jún:
sobota, nedeľa: 10:00 – 17:00

júl – august
denne: 9:00 – 17:00

September, október:
sobota, nedeľa: 10:00 – 16:00