Druhý ročník Behu pre Kalváriu sa vydaril

V stredu 8. mája sa uskutočnil druhý ročník Behu pre Kalváriu. Jeho hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť rodinný a športový program pre širokú verejnosť a zároveň pomôcť obnove Kalvárie. Prišlo presne 100 bežcov a celkovo 420 účastníkov. Kto si netrúfal bežať, prešiel 2,7 km okruh aspoň peši. Do aktivity sa zapojilo 317 účastníkov podujatia všetkých vekových kategórií. Vo výbornej atmosfére sa spolu nabehalo 505 okruhov okolo Kalvárie a tak každý, kto sa zapojil, svojou aktivitou prispel vďaka partnerovi k obnove a dnes už aj k pravidelnej údržbe Kalvárie.

Okrem bežeckej časti čakal na účastníkov bohatý sprievodný program. Deti si mohli vyberať z rôznych aktivít ako maľovanie na tvár, rôznych aktivít, ktoré organizovali štiavnickí skauti, či súťaž v maľovaní Kalvárie. S veľkým nadšením vyvrcholil aj turnaj v hraní pexesa, ktorého víťaz sa za hlasného povzbudzovania stal 10 ročný Mikuláš Macharik z Banskej Štiavnice. Ako ináč, hralo sa so štýlovým kalvárskym pexesom. Podujatie bolo zároveň súčasťou Európskeho dňa proti obezite a tak si účastníci na modernom prístroji mohli daťzadarmo urobiť diagnostiku tela a konzultovať svoj životný štýl s odborníkmi.

Vrcholom podujatia bol súťažný beh, ktorý prebehol v dvoch etapách. Hobby verzia zahŕňala 1 okruh v dĺžke 2,7 km. Zúčastnilo sa ho 56 účastníkov a víťazom medzi mužmi sa stal Jakub Melicherčík, druhým bol Miloš Veverka tretím Bohuslav Melicherčík, všetci z Banskej Štiavnice. Víťazkou v kategórii ženy sa stala Natália Soligová, na druhom mieste skončila Miriama Bačíková, obe zo Sv. Antona a tretia skončila Katarína Dobrotková z Kremnice. Absolútnym víťazom hobby behu sa stal 13 ročný Andrej Farkaš zo Sv. Antona s časom 12:21.

Na hlavný beh s celkovou dĺžkou až 6,6 km sa odvážilo podujať 44 športovcov. Do cieľa nad kalvárskym amfiteátrom za povzbudzovania publika dobehol ako prvý Jakub Mészáros z Levíc, ktorý zlepšil vlastný vlaňajší rekord trate z 25:11 na 24:58. Za ním sa medzi mužmi do 39 rokov postupne umiestnili Dominik Zaťko a Lukáš Koncz. Medzi mužmi nad 39 rokov obhájil vlaňajšie prvé miesto Peter Dodok zo Žiaru nad Hronom, na ďalších miestach sa umiestnili Ivan Pavlík z Turčianskych Teplíc a Štiavničan Vladimír Poprac.

Medzi ženami do 39 rokov zvíťazilaNatália Liptáková z Levíc s časom 0:38:09, druhá bola Štiavničanka Renáta Balková a tretia Lucia Boríková z Tlmáč. Víťazkou ženskej kategórie nad 39 rokov sa stala Lucia Dodoková zo Žiaru nad Hronom, druhá dobehla Gabriela Vadocká z Piešťan a tretia Danka Siklenková z Banskej Bystrice.

Podujatie sa aj tento rok nieslo v príjemnej atmosfére a veríme, že sa uskutoční aj budúci rok. Záver bol ukončený tombolou s množstvom zaujímavých cien, za čo patrí všetkým sponzorom naše úprimné poďakovanie a v neposlednom rade aj všetkým účastníkom. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou BBSK a spoločnosti TESCO.

Generálny partner podujatia: Niké, s.r.o.

Partneri podujatia: Kalvársky fond; Nadácia Baden-Powella; Múzeum Svätý Anton; Slovenské banské múzeum; Terra Permonia; Reštaurácia Monarchia; VinoCentrum; Reštaurácia Pod Kalváriou; Epicentrum Lásky; Ubytovanie AURA; Penzión na Kopci; Zerko s.r.o.; AllCom; Rehab Šport Banská Štiavnica; 73Nutrition, Centrum výživy a zdravia lekárne Hygeia; TescoBanskobystrický samosprávny kraj.