Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Expozícia v Dolnom kostole

Od júla 2009 sme začali prevádzkovať expozíciu o Histórii a súčasnosti Kalvárie,  ktorou sa snažíme prostredníctvom niekoľkých bilboardov a krátkeho výkladu návštevníkov informovať o histórii a súčasnosti Kalvárie. Expozícia bola najskôr umiestnená v Dolnom kostole, neskôr kôli jeho obnove bola presťahovaná aj do Horného kostola a tiež Stredného kostola. Svoju dnešnú podobu získala v máji 2013 po komplexnej rekonštrukcii Dolného kostola, kde je jej stále sídlo.

Na tejto malej výstave sa dozviete okrem histórie Kalvárie aj informácie o prácach,  ktorými sa snažíme uviesť Kalváriu znovu do života. Nadväzuje tak čiastočne na expozíciu v Návštevníckom centre Kalvária.

Okrem informácií ktoré získate, môžete tiež nákupom drobného suveníru alebo darom podporiť rekonštrukciu Kalvárie.

Do expozície je vstup cez kaplnku č. 4 (pravá veža Dolného kostola), kde sa môžete stíšiť pri reprodukcii sakrálnej hudby. Infopanely, TV produkcia a predaj suvenírov je vo vedľajšej miestnosti v priestoroch sakristie. Vstup na expozíciu je zdarma!

Otváracie hodiny sú nasledovné:

april, október, november

cez víkendy a sviatky:             10,00 do 16,00 hod

máj – september

každý deň:                             10,00 do 17,00 hod

Fungovanie expozície je možné najmä vďaka dobrovoľníkom z rôznych krajín v rámci Európskej dobrovoľníckej služby, programu EÚ Erasmus+.