Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Ako sa dostať na Kalváriu

Ako sa dostať na Kalváriu autom

Pri návšteve Kalvárie Vám odporúčame začať pri infocentre pred prvou kaplnkou (ulica Pod Kalváriou), kde je aj parkovisko pre návštevníkov. Autom pokračujte po hlavnej ceste od Banskej Belej resp. Žarnovice smerom na Sv. Anton, po Lesníckej ulici na ľavej strane odbočte na Ul. Pod Kalváriou, ktorá vás privedie až k úpätiu kopca, na ktorom je Kalvária postavená. Po zaparkovaní si nezabudnite vziať parkovací lístok v infocentre, ktorého návštevu určite odporúčame.

V prípade, že Vám nevadí, že neuvidíte celú kalváriu, alebo si chcete výstup trošičku uľahčiť, môžete  použiť aj bočný prístup cez ulicu Hájik, ktorá je v smere od Banskej Belej resp. Žarnovice prvou ulicou v Banskej Štiavnici po ľavej strane, tesne pred kopcom zvažujúcom sa do mesta. Auto treba odstaviť na označenom parkovisku a štrkovou cestou pokračovať peši až k Dolnému kostolu, kde je v prípade priaznivého počasia otvorená tiež malá expozícia.

Pri navigácii Vám budú nápomocné aj smerové šípky s logom a nápisom „KALVÁRIA“ namontované na stĺpoch popri ceste!

Ako sa dostať na Kalváriu pešo

Z Trojičného námestia – prejdite po schodoch na Hornú Ružovú ulicu, ďalej na Botanickú a odbočite vľavo na Mierovú. Na križovatke s hlavnou cestou odbočite vpravo na Lesnícku ulicu a pokračovať približne 400 metrov po križovatku na ľavej strane s ulicou Pod Kalváriou.

Od Pošty – vykročte smerom od centra, po krátkej chvíli odbočite vľavo a vystúpajte hore Mládežníckou ulicou – na križovatke s hlavnou cestou odbočite vpravo na Lesnícku ulicu a pokračujte približne 100 metrov po križovatku na ľavej strane s Ulicou Pod Kalváriou.

Od autobusovej stanice – vykročte smerom do centra, po necelých 100 metroch odbočte pravo na Pletiarsku ulicu, na jej rozvetvení pred chátrajúcou budovou Plety odbočte vľavo a vystúpajte až po križovatku s hlavnou cestou. Tu odbočte vľavo na Športovú ulicu a pokračujte 300 m až po križovatku s ulicou „Pod Kalváriou“ na ktorú odbočíte vpravo.