Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Ako sa dostať na Kalváriu

Ako sa dostať na Kalváriu autom

Na Kalváriu sú možné prístupy z dvoch stán. Bočný prístup je cez ulicu Hájik, ktorá je v smere od Zvolena prvou ulicou v Banskej Štiavnici po ľavej strane, tesne pred kopcom zvažujúcim sa do mesta. Auto treba odstaviť na označenom parkovisku a štrkovou cestou pokračovať peši až k Dolnému kostolu.

Ak sa chcete začať svoj výstup na Kalvársku horu od prvej kaplnky, pokračujte po hlavnej ceste od Zvolena smerom na Sv. Anton, po Lesníckej ulici na ľavej strane odbočte na Ul. Pod Kalváriou, ktorá vás privedie až k úpetiu kopca, na ktorom je Kalvária postavená.

Pri navigácii Vám budú nápomocné aj smerové šípky s logom a nápisom „KALVÁRIA“ namontované na stĺpoch popri ceste!

Ako sa dostať na Kalváriu pešo

Z Trojičného námestia – prejdite po schodoch na Hornú Ružovú ulicu, ďalej na Botanickú a odbočite vľavo na Mierovú. Na križovatke s hlavnou cestou odbočite vpravo na Lesnícku ulicu a pokračovať približne 400 metrov po križovatku na ľavej strane s ulicou Pod Kalváriou.

Od Pošty – vykročte smerom od centra, po krátkej chvíli odbočite vľavo a vystúpajte hore Mládežníckou ulicou – na križovatke s hlavnou cestou odbočite vpravo na Lesnícku ulicu a pokračujte približne 100 metrov po križovatku na ľavej strane s Ulicou Pod Kalváriou.

Od autobusovej stanice – vykročte smerom do centra, po necelých 100 metroch odbočte pravo na Pletiarsku ulicu, na jej rozvetvení pred chátrajúcou budovou Plety odbočte vľavo a vystúpajte až po križovatku s hlavnou cestou. Tu odbočte vľavo na Športovú ulicu a pokračujte 300 m až po križovatku s ulicou „Pod Kalváriou“ na ktorú odbočíte vpravo.

 

Detailnú mapu nájdete tu.